Trzy niezawodne sposoby, żeby pogodzić się z mężem

Fot. 123RF Zdjęcie Seryjne
Co prawda “każdy rozwód zaczyna się od małżeństwa”, ale nie każda kłótnia musi przecież oznaczać rozwód. Nieraz jest tak, że mąż/żona podskórnie czują, że przesadzili, albo, że tak naprawdę to jej/jego wina. Przeprosić nie pozwala duma, a odezwać się jakoś głupio. W MamaDu prezentujemy trzy niezawodne sposoby jak zakończyć “ciche dni”. Jeśli – drogie Panie – czujecie się winne sytuacji, to ten tekst jest dla Was. UWAGA, to jest punkt widzenia męskiego (i to przymrużonego) oka.Sposób nr 1. Zepsuj coś. Tylko nie za bardzo.
Jakkolwiek światły i nowoczesny nie byłby mężczyzna to w głębi duszy czuje, że lepiej niż wszystkie kobiety świata zna się na naprawie różnych rzeczy. Kłopot w tym, że nie zawsze jest coś do naprawienia i wykazania się swoją nieprzeciętną męskością i znajomością tego, co to jest śrubokręt krzyżakowy. Żony, które chcą pogodzić się z mężem powinny więc:

Zepsuć coś. Najlepiej tak, aby wyglądało to na niezamierzone działanie wynikające z niezdarności i nieznajomości. Można np. poluzować bezpiecznik w samochodzie (“chciałam sama naprawić, ale nie potrafię”) albo powyciągać kable od telewizora (“odłączyły mi się przy odkurzaniu i nie wiem, jak to się podłącza”). W ostateczności można np. rozkręcić mikser i odłączyć w środku jeden, czy dwa kabelki (najpierw mikser trzeba odłączyć od prądu!).

b. Podkreślając swoją bezradność poprosić o pomoc przy naprawie wskazując, że na całym świecie tylko ON i nikt inny poradzi sobie z tym problemem.

Efekt będzie taki, że mężczyzna poczuje się niezwykle potrzebny i bardzo męski. Sytuacja stanie się pretekstem do rozmowy, a stąd dla dwójki kochających się ludzi już tylko mały krok do puszczenia w niepamięć sposób i kłótni.

UWAGA! Przed zepsuciem należy upewnić się, że maż dysponuje odpowiednimi umiejętnościami i sprzętem, aby dokonać naprawy. Inaczej sytuacja może wymknąć się spod kobiecej kontroli i pogłębić konflikt.

Sposób nr 2. Pograj w coś.
W domu cisza, a dorośli odzywają się tylko do dzieci? Jeśli – droga Pani – masz już tego dość, to można zastosować wariant “Gra”. W tym celu kobieta powinna wygodnie zasiąść przed telewizorem i odpalić na konsoli jedną z gier, które do tej pory wzbudzały w niej jedynie politowanie. FIFA, Call of Duty, GTA... Coś na pewno w domu się znajdzie.

Nie ma na świecie faceta, który – gdy już minie szok – nie będzie chciał się przyłączyć.

UWAGA! Oczywiście kobieta może wygrać, ale przypominamy, że całość miała na celu pogodzenie się z mężem…

Sposób nr 3. Usmaż czosnek i pietruszkę.
Zapach smażonego czosnku z pietruszką (lub innej ulubionej potrawy) zwabi do kuchni najbardziej obrażonego faceta. Perspektywa utraty ukochanej potrawy potrafi skłonić nawet najbardziej nieprzejednaną męską duszę do zgody.

Ludzie pobierają się z miłości
To nie są porady na ciemne i mroczne czasy, gdy konflikty małżeńskie mają fundamentalne podstawy. Gdy w grę wchodzą zdrada czy oszustwo. Raczej na “spory dnia codziennego”. Ludzie pobierają się przecież z miłości (zwykle) i niewielkie kłótnie raczej tego nie zmieniają. W gruncie rzeczy powrotu do normalnych relacji chcą wszyscy – wystarczy tylko dać do tego pretekst...
Trwa ładowanie komentarzy...